MERSİN_KADIN_GAZETESİ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

KADINLARA 'AİLEDE SAMİMİYET' ANLATILDI

KADINLARA 'AİLEDE SAMİMİYET' ANLATILDI

Tarih 13 Mayıs 2014, 18:01 Editör Baki Uguz

Muş Müftülüğü Aile İrşat Rehberlik Bürosu tarafından Aile Haftası münasebetiyle Evlilik ve Aile Hayatı ile Ailede Samimiyet konulu seminer düzenlendi

İHA- Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminere Ankara Müftü Yardımcısı Ayten Koç konuşmacı olarak katıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan Muş Müftüsü Recep Uzun, kadınların önemine değindi. Hz. İsa hariç tüm peygamberlerin yanında birer hanımefendi olduğunu dile getiren Müftü Uzun; “Hz. Adem’in yanında Hz. Havva, sonrasında Hz. İsa haricinde her bir peygamberin yanında Hz. Havva’nın vekaletini yürüten adları bilinmese bile bir hanımefendi vardı. Hz. Muhammed’in hemen yanında Hz. Hatice vardır. Fatih Sultan Mehmet’in yanında Gül Bahar Hatun vardır” dedi.
Kadını ağaç köküne benzeten Müftü Uzun; “Bizim genel toplumumuzda, Anadolu toplumunda hanımlar ağacın kökleri gibidir. Ağacın kökleri karanlıkta, çamurun içindedir, zahmet çekerler. Dışarıda ağacın gövdesi vardır, yaprağı ve çiçeği vardır, meyvesi vardır, onlar görünür. Birini ailesi söylendiğinde baba ismi söylenir. Analar bin bir türlü zahmetle, meşakkatle saçlarını süpürge ederek evi de idare eder, çocuklarını hatta kocasını da idare eder, kocasının kahrını da çeker. Bizim dünyamız ve ahretimizin mutluluğu kesinlikle anaların elindedir. Belki ikinci sırada babalar gelir” şeklinde konuştu.
Müftü Uzun’un konuşmasını ardından Ankara Müftü Yardımcısı Ayten Koç, katılımcılara ‘Evlilik ve Aile Hayatı ile Ailede Samimiyet’ hakkında bilgilendirme yaptı.

Bu haber 1079 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KADIN YAŞAM

GÜNEBAKANLAR OLARAK GÜNE BAKMAK

GÜNEBAKANLAR OLARAK GÜNE BAKMAK GÜNEBAKANLAR OLARAK GÜNE BAKMAK

KADIN VE GENÇLİK MECLİSİ ÇOCUK YUVASINI GEZDİ

KADIN VE GENÇLİK MECLİSİ ÇOCUK YUVASINI GEZDİ KADIN VE GENÇLİK MECLİSİ ÇOCUK YUVASINI GEZDİ
NE KAFASI!21 Haziran 2016


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi