MERSİN_KADIN_GAZETESİ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

KADINLAR BEŞ İLDE AYNI ANDA SPOR YAPTI

KADINLAR BEŞ İLDE AYNI ANDA SPOR YAPTI

Tarih 20 Ağustos 2014, 13:14 Editör Baki Uguz

Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi'nin desteğiyle 5 ilde gerçekleştirilen Kumfit etkinliği ilgi gördü

İHA- Yaşı, cinsiyeti, sosyal statüsü ne olursa olsun herkesin sportif aktivitelere katılmasına fırsat verebilmek ve bu alanda ilgili kişi ve kurumlarla işbirliği yapmak üzere kurulan Herkes İçin Spor Federasyonu, Kumfit etkinliği düzenledi. Kumfit kapsamında 5 ilde 2.000 kadına aynı anda spor yaptırıldı.
İstanbul Caddebostan Sahili, İzmir Ilıca Plajı, Tekirdağ Kumbağ Plajı, Trabzon Kaşüstü Aile Plajı ve Bodrum Kefi Beach’te gerçekleşen etkinlikte kadınlar, b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi antrenörlerinin önderliğinde hep birlikte kumfit, zumba, pilates ve yoga yaptı. Ayrıca, yarışmalara katılıp sponsorlardan hediyeler kazandı.
Herkes İçin Spor Federasyonu, 7’den 87’ye kadar her yaşta ve her kesimdeki insanın yaşam kalitesini artırmak, sağlık huzur ve mutluluğu ön plana çıkaracak spor kültürünü yaygınlaştırmak, bütün spor branşlarının yaygınlaşması için; şenlik, oyun ve rekreatif yarışmalar düzenlemek, çocukluk çağından itibaren; doğru beslenme, vücudunu doğru kullanma, doğru değerleri yaşam felsefesi olarak benimseme özelliklerini geliştirmeyi hedefliyor. Yapanların daha sağlıklı oldukları olgusundan yola çıkıldığında, Herkes İçin Spor Federasyonu, gerçekleştirdiği faaliyetlerle sporun yaygınlaşması yoluyla nüfus içindeki sağlıklı insan sayısını artırmayı ve genel toplum sağlığı ile ilgili standartların yükseltilmesini amaçlıyor.
Sosyal bir girişim olarak Türkiye’nin 51 ilindeki 230 merkeziyle faaliyet gösteren ve 250.000 kadın üyesi olan b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi Türkiye’de kadın girişimcileri desteklemek, kadın istihdamını artırmak, her yaştan ve gelir grubundan kadına spor yapma fırsatı sunmak için çalışmalarına devam ediyor.
b-fit Kurucu Ortağı Bedriye Hülya sadece kadınların spor yapabildiği merkezleri ile Türkiye’de bir ilke imza attıklarını belirtti. Hülya, sporu erkeklerin tekelinden çıkarıp kadınları bir araya getirerek sporu hayatlarının bir parçası haline getirmeleri için çalıştıklarını vurguladı. Sporun sağlık için önemine dikkat çeken Bedriye Hülya, şöyle konuştu: “Beş ilimizde sahillerde gerçekleşen kumfit etkinliği ile kadınlara hep birlikte spor yaptırarak hem sporu sevdirmeyi hem de sosyalleşmelerini sağlamayı amaçladık. Ayrıca, kadın sağlığını ön plana çıkarmak istedik. Gelecek dönemde spor ve sağlık için kadınlarımızı bir araya getirmeye devam edeceğiz.”

Bu haber 843 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KADIN/SPOR

Sporda Cinsiyet Politikaları Konuşulacak

Sporda Cinsiyet Politikaları Konuşulacak Kadınların ve kız çocuklarının spor ve fiziksel aktiviteye katılımı konusunda çalışan 20 ülkeden araştırmacılar, Tü...

KADINLARIN YENİ GÖZDESİ AİKİDO

KADINLARIN YENİ GÖZDESİ AİKİDO Hem bir spor hem de bir sanat olarak dikkat çeken Aikido; formda kalmak, duruşunu düzeltmek, kendini huzurlu ve güv...
NE KAFASI!21 Haziran 2016


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi