MERSİN_KADIN_GAZETESİ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

KADINLAR İÇİN KALDIRIMLARA 'TOPUK' AYARI

KADINLAR İÇİN KALDIRIMLARA 'TOPUK' AYARI

Tarih 20 Ağustos 2014, 13:21 Editör Baki Uguz

Antalya'nın Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, çalışmalarını ve gelecekteki projelerini anlattı. Başkan Uysal, kaldırımlarda parke taşı olduğu için topuklu ayakkabı giymeye elverişli olmadığını belirterek "Kadınların ayakkabılarının ince topukları kaldırım taşlarının arasına giriyor. Bazen sakatlanmalar olabiliyor. Etiler ve Meltem mahallelerinde kaldırım çalışmaları başlattık." dedi.

İHA- Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yaptıklarını ve yapacakları hizmetleri Lara Balıkevi’nde düzenlediği toplantıyla basın mensuplarıyla paylaştı.
Muratpaşa halkının desteğiyle meclis üyeleri ile birlikte göreve geldiğini hatırlatan Uysal, şöyle konuştu: "Seçim döneminde Kırcami planını tamamlama sözü verdik. Çok zor söz veriyoruz. Bağlayıcı şekilde söz verdik. Nisan ayı için taslak hazırladık. Binlik taslan planı tartışmaya açtık. Hem halkla, hem sivil toplum kuruluşlarıyla hem ilgili odalarla toplantı düzenleyerek beş binlik ve binliği herkese dağıttık. Paylaşımları sentezleyerek plana son şekli vereceğiz. Eylül ayı meclisinde komisyona havale etmeyi planlıyoruz. Kasım ayında planı çıkarmak istiyoruz. O ay içinde binlik plan meclisten geçmiş olacak diye planlıyoruz."
İlçede 27 noktada 150 dönümlük alanda park ve bahçe çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Uysal, "11 noktada yeşil alan çalışmalarını tamamladık. Park ve spor alanı olarak ayırdığımız alanların mülkiyet sorunu var. Özel kişi de arazi var. Acil olan yerlere kamulaştırmasız el atıyoruz" dedi.


"KALDIRIMLARDA TOPUKLA YÜRÜNMÜYOR"


Fen İşleri Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgi aktaran Başkan Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu alanda iki sorun tespit etmiştik. Bazı mahallelerde asfalt kalitesi çok düşüktü. Üst üste asfalt dökme nedeniyle kot yükselmiş ve sel baskınlarına yol açmıştı. Asfaltı kazıyıp freze makinesi geçirip asfalt çalışması yaptık. Yol olmayan yerlere asfalt götürdük. Kaldırımlarda da parke taşı olduğu için topuklu ayakkabı giymeye elverişli değil. Kadınların ayakkabılarının ince topukları bu kaldırım taşlarının arasına giriyor. Bazen sakatlanmalar olabiliyor. Etiler ve Meltem mahallelerinde kaldırım çalışmalarını başlattık. Tekerlekli aparatla yük taşımaya sandalye ve bebek arabaları için bagaj için sıkıntı teşkil ediyor. Onun için biz düz kaldırım yapmayı denedik en ekonomik olanı bulmaya çalıştık. Renkli asfaltla kaldırım yapıyoruz. 3-4 aydır Etiler mahallesinde, Meltem mahallesinde deneme yaptık. Eski kaldırımları söküp takmakla maliyet artıyor. Vatandaşta, ‘Her gelen söküyor, müteahhitler zengin ediliyor’ diye bir kanı oluşuyor. Eski kaldırımları kaplama maddesi ile kaplayıp düz hale getireceğiz."


Bu haber 873 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KADIN/YEREL YÖNETİMLER

AKDENİZ'DE KADIN İŞÇİLER GÖREVE BAŞLADI

AKDENİZ'DE KADIN İŞÇİLER GÖREVE BAŞLADI AKDENİZ'DE KADIN İŞÇİLER GÖREVE BAŞLADI

Mezitli Temizlik İşleri kadrosuna kadın personel

Mezitli Temizlik İşleri kadrosuna kadın personel Mezitli Belediyesi, Temizli İşleri Müdürlüğü'ne kadın personel alımı yaptı.
NE KAFASI!21 Haziran 2016


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi