MERSİN_KADIN_GAZETESİ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Elektrikler hep kesik, 186 hep meşgul!

Elektrikler hep kesik, 186 hep meşgul!

Tarih 06 Eylül 2014, 16:58 Editör Baki Uguz

Mersin'de son günlerde özellikle Akdeniz ve Toroslar bölgesinde yaşanan elektrik kesintileri yurttaşlar tarafından protesto edildi.

Toroslar Elektrik Dağıtım şirketi hizmet binasını önünde bir araya gelen yurttaşlar ellerindeki döviz ve pankartları açarak Atatürk Evi’ne kadar yürüdü Slogan ve alkışlar eşliğinde Atatürk Evi önüne gelen grup, burada kesintileri ve kesintilerden kaynaklı ortaya çıkan sorunları dile getiren bir basın açıklaması yaptı.

Hizmet 1970, fatura 2014 model

Günlerdir yaşanan elektrik kesintilerini ENERJİSA’nın zulmü olarak değerlendiren Turgay Bakan, “Bugün burada toplanmamızın bir sebebi var. Öncelikle günümüzde zaruri ihtiyaç olan elektriğin kentte sağlıklı bir şekilde kullandırılmaması, özellikle yoksul mahallelerde elektrik altyapısının halen 1970’li yıllardan kalan tesisatlarla sağlanmasına rağmen bu hizmet bedeli olan karşılığın güncelliğini hiç bozmaması. Hizmetin 1970 model olması, ancak bizlerin ödediği faturaların 2014 model olması… ENERJİSA, özellikle Çay, Çilek, Özgürlük, Kazanlı, Güneykent gibi mahallelerde ve şehir merkezinde yaşanan kesintilerini ‘trafoların yetersizliği’nden kaynaklandığını kabul ediyor. Peki, ENERJİSA bu trafoları yenilemesi gereken kurumun da kendisi olduğunu bilmiyor mu” dedi.

Elektrik kabloları balkonlardan geçiyor

ENERJİSA’nın ve TEDAŞ’ın bugüne kadar varoş kesimlerde özellikle Çilek ve Çay mahallelerinde evlerin balkonlarından geçen yüksek gerilim hatlarına dönük bir çalışma yapmadığını kaydeden Bakan, “ENERJİSA zengin muhitlerde elektrik kablolarını yerin altına döşemişken, bu kesimlerde yaşayan insanlara çıplak elektrik kablolarıyla yaşamayı uygun görenlerin vicdanları da yerin altında döşeli mi kaldı yoksa?” ifadelerini kullandı.

Bakan, yetkililere şu soruları yöneltti: “Aldığınız fahiş ücretlere rağmen, insanların ölümüne sebep olan alt yapı eksikliğini varoşlarda ne zaman tamamlayacaksınız? Voltaj dengesizliği yüzünden, on binlerce kişinin bozulan elektrikli ürünlerinin ödemesini yapacak mısınız? Kesintiler nedeniyle esnafa verdiğiniz zararı nasıl karşılayacaksınız? Genel elektrik kesintilerinde ‘Alo 186’ elektrik arıza hattının meşgul olmasının sebebi nedir?”

Valiyi göreve çağırıyoruz

Yaşanan sorunlarla ilgili Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na da seslenen Bakan, “Valimizi mağdur olan vatandaşın yanında durması bakımından göreve çağırıyoruz. Gereğinin yapılmasını önemle arz ediyoruz. Bu anlamda bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Ve buradan yetkilileri son kez uyarıyoruz. Eğer böyle devam ederse daha sert eylemler yapacağız” diye konuştu.

Açıklamanın ardından “Tedaş şaşırma sabrımızı taşırma” sloganı atan grup olaysız bir şekilde dağıldı.(demokratmersin.com)

Bu haber 1113 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

MERSİN

'KURTULUŞ YÜRÜYÜŞÜMÜZ ARTAN COŞKUYLA TAÇLANIYOR'

'KURTULUŞ YÜRÜYÜŞÜMÜZ ARTAN COŞKUYLA TAÇLANIYOR' 'KURTULUŞ YÜRÜYÜŞÜMÜZ ARTAN COŞKUYLA TAÇLANIYOR'

İSKEP PROJESİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

İSKEP PROJESİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI İSKEP PROJESİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
NE KAFASI!21 Haziran 2016


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi