MERSİN_KADIN_GAZETESİ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

AVRUPA YÜZ BULUNCA ASTARINI İSTİYOR!

AVRUPA YÜZ BULUNCA ASTARINI İSTİYOR!

Tarih 16 Nisan 2015, 20:47 Editör Baki Uguz

AVRUPA YÜZ BULUNCA ASTARINI İSTİYOR!

Demokratik Sol Parti (DSP) Mersin Milletvekili Adayı Emrah Küçükkapdan, Avrupa Parlamentosu’nun 1915 Olayları’na ilişkin ‘Türkiye’yi Ermeni soykırımını tanımaya’ davet etmesine yönelik kararına sert tepki gösterdi.


EŞİNE AZ RASTLANIR BİR SİYASİ SAÇMALIK


Soykırımın Türk Milleti'ne atılan büyük bir iftira olduğunu belirten Küçükkapdan, "Avrupa Parlamentosu, aldığı kararla, 1. Dünya Savaşı'nda hayatını kaybeden Türk ve Müslüman halkların uğradığı mezalimi görmezden gelerek taraf olmuştur. AP'nin aldığı bu karar, tarihte eşine az rastlanır nitelikte bir siyasi saçmalıktır." dedi.
AP'yi tarihi siyasete karıştırmakla suçlayan Küçükkapdan, "1915 şartlarında her türlü ihanet ve düşmanlıkla karşı karşıya kalan Osmanlı Devleti, bir de kendi halklarından olan Ermenilerin düşmanla işbirliğiyle karşı karşıya kalınca, devlet olmanın gereğini yerine getirerek tehcir kararı almıştır. Tehciri, 100 yıl sonra insanlara soykırım şeklinde sunmak yalancılıktır, iftiracılıktır. Soykırım olarak sunulan olayların yaşandığı zamanda, pek çok Müslüman Türk'e zulmedildiği de tarihin bize öğrettiği gerçekler arasında yer almaktadır. AP'nin bu durumu tek yanlı değerlendirerek Ermeni sözcülüğü yapması ne tarih bilinciyle ne de siyaset ile bağdaşır.


AVRUPA BÜYÜK YALANIN ETRAFINDA KENETLENDİ


Aynı haksızlığı önce Papa'nın daha sonra da AP'nin yapmış olmasına dikkat çeken Küçükkapdan, "Anlaşılıyor ki Avrupa'da birileri, Türklere olan düşmanca hislerini yenememiş olmaktan dolayı,  hala Haçlı zihniyetiyle hareket etmektedir. Papa'dan başlayıp parlamentosuna kadar din-siyaset işbirliğiyle aynı yalanın ve iftiranın etrafında kenetlenmelerinin başkaca bir izahı yoktur. Ancak bilinmelidir ki gerçekler 'bir deli kuyuya taş attı, kırk akıllı çıkartamadı' usulüyle gizlenemez. Hiç kimse Türkiye'yi 'Aman canım ne olacak kabul ediver; soykırımı kabul ederseniz öneminiz azalmaz' üslubuyla bu yalanın zerresine ortak olmaya ikna edemez.


"SOYKIRIMI DA ARAYA SIKIŞTIRIVERELİM" DİYE DÜŞÜNMÜŞ OLMALILAR


Bununla birlikte görülmektedir ki, Türkiye hükümet eliyle ve demokratikleşme masallarıyla taviz noktasına getirilmiştir. Ülkede 13 yıldır demokratikleşme diye diye birilerine tarihimizde benzeri görülmemiş tavizler verdiğimizi gören Avrupa, belli ki durumdan vazife çıkartmıştır. "Türkleri bu noktaya getirmişken soykırım yalanını da araya sıkıştırıverelim" diye düşünmüş olmalılar. Ancak o kadar uzun boylu değil. Hiç kimse yüz bulunca astarını istemesin; pahalıya patlar. Bu millet tarihi boyunca hiç bir yalana, saldırıya boyun eğmediği gibi buna da eğmez." dedi.

Bu haber 2279 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

POLİTİKA

'AKP anayasasına geçit verilmemeli'

'AKP anayasasına geçit verilmemeli' 'AKP anayasasına geçit verilmemeli'

'Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz'

'Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz' CHP Mezitli İlçe Başkanı Bayram Yıldırım, Mezitli İlçe Örgütü olarak bugüne kadar girdikleri bütün seçimlerde göste...
NE KAFASI!21 Haziran 2016


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi