MERSİN_KADIN_GAZETESİ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

KalDer'e İlk Kadın Başkan

KalDer'e İlk Kadın Başkan

Tarih 03 Haziran 2016, 16:40 Editör Baki Uguz

KalDer'e İlk Kadın Başkan

Kalite bilincini hayatın her alanına yaymak amacıyla çalışan ve ülkemizin en prestijli sivil toplum kuruluşlarından olan Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Olağanüstü Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. KalDer Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Buket Eminoğlu Pilavcı seçilirken, Necati Bülent Hakoğlu ve Mutlu Ocak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu.
KalDer’in yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
Ali Çalışkan (Kordsa Global A.Ş.), Anıl Yılmaz (T.C Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü), Mutlu Ocak (Coca - Cola İçecek A.Ş.), Necati Bülent Hakoğlu (Polisan Kimya San. A.Ş), Necip Özçer (LC Waikiki), Pervin Olgun (Barem Research), Prof. Dr. Gündüz Ulusoy (Sabancı Üniversitesi), Serdar Oran (DYO Boya Fabrikaları), Şafak Çapar (İsdemir), Dr. A. Tarkan Tekcan (Vestel Ticaret A.Ş Müşteri Hizmetleri), Atilla Gökçe (3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu İşletme A.Ş), Barbaros Çam (İpragaz A.Ş), Baybars Soyak (SYK Gümrük Müşavirliği), Esener Saygın (Swissotel-Fairmont-Raffles), Hakan Ünlü (Maxion Jantas Jant San. Tic. A.Ş ve Maxion İnci Jant San. A.Ş), Mehmet Yılmaz (Türk Henkel A.Ş), Muhammet Saraç (İZAYDAŞ), Dr. Muhsin Çömden (Dr. Oetker), Nazmi Karyağdı (KalDer Ankara Şubesi ve Türk Telekomünikasyon A.Ş), Sertaç Güven (Doğa HSE Group), Tuğrul Baran (LAV/Gürallar).
Görevi devraldıktan sonra bir açıklama yapan Buket Eminoğlu Pilavcı şunları söyledi: "Ülkemizin önde gelen en prestijli ve saygın sivil toplum kuruluşlarından KalDer'in Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiş olmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. KalDer, ülkemizin markasına değer katan şirket sayısının ve küresel iş dünyasındaki rekabetçi gücümüzün artması için çok daha etkin rol oynamalıdır. Kişisel ve kurumsal önceliklerimizi belirlerken, toplumsal yararı ön plana çıkartabilmemiz gerektiğine inanıyorum. Uzun yıllardan bu yana birlikte yol aldığım kalite gönüllülerinin arasında yer almanın bir ayrıcalık olduğunu biliyor ve artık Yönetim Kurulu Başkanı olduğum KalDer'in “Mükemmellik kültürünün; yaşam kalitesine dönüşmesini ve yaygınlaşmasını sağlamak” misyonunu çok değerli yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte daha da ileri bir noktaya taşımayı hedefliyorum.
Yapılan pek çok bilimsel çalışma ile yönetim anlayışına yeni bir vizyonel bakış getirdiği doğrulanan ve kurumlara itibar kazandıran kadın yönetici sayısının artması gerekliliğini her plâtformda dile getiriyorum.  Zira günümüzde ülkemizin hatta dünyanın önde gelen şirketleri ve sivil toplum kuruluşları da kadın liderliğini desteklemektedir.
Bundan önceki yönetimlerin özverili çabalarına müteşekkir olarak ve liderliğin bir bayrak yarışı olduğu inancıyla; yeni çalışma döneminde, ülkemizin önemli kuruluşlarının temsili ve katkısıyla hazırladığımız etkin projeler ile düşünce ve yaşam kalitesini artırmaya odaklı çalışmalarımızla değer yaratmaya devam edeceğiz. Bu süreçte üye ve paydaşlarımızın daha etkin ve yapıcı katkılarını bekliyor ve talep ediyoruz.”


Buket Eminoğlu Pilavcı kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olan Buket Eminoğlu Pilavcı, kariyer hayatını 12 yıl mimar olarak sürdürdü. 1996 yılında KadıköyŞifa Hastanesi'nin mimari olarak büyümesi projesini yöneterek sağlık sektörüne profesyonel anlamda adım attı.  Bu dönemden itibaren KadıköyŞifa Sağlık Grubu'nun tüm birim ve süreçlerinde yürüttüğü çalışmalar sonunda 2002 yılında genel müdür, 2009 yılından itibaren yönetim kurulu başkanı oldu. Halen icra kurulu başkanı olarak görevini sürdürmektedir.
Profesyonel yaşamında mükemmellik ve girişimci ruhu ile dikkat çeken Buket Eminoğlu Pilavcı, 2008 yılında faaliyetine başlayan Artı Sağlık Hizmetlerinin kurucu ortağıdır. Ayrıca Olivium Alışveriş merkezi yönetim kurulu başkanlığı ve Emintaş Emlak İnşaat şirketlerinin de yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir.
Buket Eminoğlu Pilavcı; sağlık sektörüne getirdiği yenilikçi, vizyoner yönetim anlayışı ile KadıköyŞifa, 2007 yılında "Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız Belgesi ve 2009 yılında Ulusal Kalite Büyük Ödülü'ne layık görüldü. 2011 yılında Hospital Manager Dergisi tarafından yılın en başarılı sağlık yöneticisi seçildi. 2015 yılında Türkiye Kalite Derneği (KalDer) 25. kuruluş yıldönümünde, kalite ve mükemmellik yolculuğunda katkılarından dolayı “Mükemmellik Elçileri Onur Plaketi” ile ödüllendirildi.Bu haber 2008 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KADIN

'Kanun çıkarsanız da eşitsizlik ortadan kalkmıyor'

'Kanun çıkarsanız da eşitsizlik ortadan kalkmıyor' 'Kanun çıkarsanız da eşitsizlik ortadan kalkmıyor'

GENÇ KIZLARA ‘ASiSTANIM OLUR MUSUN?’ EĞİTİMİ

GENÇ KIZLARA ‘ASiSTANIM OLUR MUSUN?’ EĞİTİMİ Mersin’de üniversite mezunu işsiz genç kızları iş dünyasına kazandırmak amacıyla ‘Asistanım Olur Musun?’ isimli yen...
NE KAFASI!21 Haziran 2016


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi