MERSİN_KADIN_GAZETESİ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

AHMET ÜNAL SAYI SAYMAYI BİLMİYOR!

EDİTÖR DİYOR Kİ

08 Mayıs 2013, 17:42

EDİTÖR DİYOR Kİ

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal, girdiği her ortamda Mersin'de günlük olarak yayınlanan  gazete sayısını 8 olarak ifade ediyormuş.

Ancak bildiğiniz üzere, Mersin'de yayınlanan günlük gazete sayısı 9'dur. Ünal galiba son birleşmelerle birlikte Basın İlan Kurumu'nun resmi ilan verdiği gazete sayısından bahsediyor.

Ve Mersin Kadın Gazetesi, resmi ilan almadığı için gazetemizi yok saymak gafletinde ısrar ediyor. Oysa Basın İlan Kurumu'nun ilan verdiği gazete sayısı, o kurumu ilgilendirir.

Her gün çıkan, okuruna ulaşan bir  gazetenin resmi ilan almıyor olması, o gazetenin çıkmadığı anlamına mı gelir? Tabii ki hayır. Anlayacağınız Ahmet Ünal herhalde sayı saymayı bilmiyor!


Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan bir adamın, böyle bir hatada ısrar etmesinin sebebi ancak ve ancak art niyetli olmasıdır.

Yani devletten destek almamasına rağmen, günlük yayınını sürdüren bir gazeteden övgüyle bahsetmek dururken, bizi yok sayması, sadece art niyetli kişilerin, değirmenine su taşımak anlamına gelir ki bu durum, bırakınız gazetecilik etiği ve Cemiyet Başkanlığı'nın getirdiği sorumluluğu çiğnemek anlamına gelmesini; bir birey olarak insan ahlakına dahi sığmaz.


Bu vesile ile Ahmet Ünal'ı sayı saymayı öğrenmeye davet ediyor, hem sorumlu bir başkan hem de ahlak sahibi bir yurttaş olarak Mersin Kadın Gazetesi'ne ve personeline saygılı olmaya çağırıyoruz.

Bu haber 1420 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
NE KAFASI!21 Haziran 2016


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi