CHP’li Tuncer, Tüm-Bel-Sen yöneticileri ile bir araya geldi SENDİKA HAKKI KATILIMCI DEMOKRASİNİN GEREĞİ

Cumhuriyet Halk Partisi Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer, örgütlü toplumun önemine işaret ederek, “Çalışanların kendi tercih ettikleri sendikalarında örgütlenmesi, sendikal hakların en geniş boyutu ile özgürce kullanılması demokratik toplumun gereğidir” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer, Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Emekçileri Sendikası (Tüm-Bel-Sen) Mersin Şube Başkanı Mustafa Özbay ile seçim ofisinde bir araya geldi. Belediye emekçilerinin taleplerini dinleyen Tuncer, örgütlü toplumun önemine işaret etti. Sendikalara katılma hakkının çoğulcu ve katılımcı demokrasinin gereği olduğunu vurgulayan Tuncer, “Çalışanların kendi tercih ettikleri sendikalarında örgütlenmesi, sendikal hakların en geniş boyutu ile özgürce kullanılması demokratik toplumun gereğidir” dedi.

SORUMLULUKTAN KAÇMAYAN BİRİ OLDUM

Yerel yönetimde ortak aklı oluşturmak için, tüm paydaşları, her kesimden yurttaşı dinleyeceğini ifade eden CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Tuncer, “aidiyet” duygusuna vurgu yaparak şöyle devam etti: “Hayatımın her bölümünde aidiyet duygusunu hisseden ve sorumluluktan kaçmayan, aksine sorumluluk üstlenen biri oldum. Önce bunu ailemde başardım, şimdi de Mezitli halkını da ailem gibi bilip başarmaya geliyorum. Çoğulcu demokrasiyi ve katılımcılığı Mezitli Belediyesi’nde hakim kılacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir