Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  GENÇLERİN VOLEYBOL KURSLARINA İLGİSİ BÜYÜK

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, spor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, spor faaliyetlerini yaygınlaştırmak, gençleri sporla tanıştırmak ve geleceğin sporcularını yetiştirmek için bünyesinde çeşitli branşlarda spor kursları açıyor. Büyükşehir’in sevilen ve ilgi gören kurslarından biri olan voleybol kursu yaz döneminde de devam ediyor. Ücretsiz olarak gençleri sporla iç içe yetiştirmeye devam eden Büyükşehir, bünyesindeki antrenörlerle geleceğin sporcu adaylarını yetiştiriyor.

  Voleybol kursu 12 ay devam ediyor

  Büyükşehir Belediyesi’nin Seyfi Alanya Spor Salonu’nda verilen voleybol kursuna yılın her dönemi kayıt yaptırılabiliyor. 2011-2015 doğumluların kayıt yaptırabildiği ve mevcutta 127 kursiyerin kayıtlı olduğu voleybol kursu haftanın 5 günü veriliyor. Çocukların hem sporla tanışması hem de yeteneklerine göre yönlendirildiği kurslarda seviyelere göre grup dersleri yapılıyor.

  “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak sporun ve sporcunun her daim yanındayız”

  Büyükşehir Belediyesi’nde voleybol antrenörü olarak görev yapan Hakan Şahbaz, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da yine kurslarımızı başlattık. Hem teknik hem teorik bir şekilde voleybol antrenmanlarımızı devam ettiriyoruz. Şu anda kayıtlı olarak 127 tane sporcumuz mevcut. Bu sporcuları 4 grup halinde antrenmana alıyoruz. Haftanın beş gün antrenmanlarımız var. Şu anda 2011 ve 2015 doğumlular arasındaki yaş gruplarıyla antrenmanlarımıza devam ediyoruz” dedi.

  Şahbaz, kursların tamamen ücretsiz olduğunu ve kayıtların Macit Özcan Spor Tesisleri’nde yapıldığını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak çocukların yaz tatilinde evde oturup telefonun başında kalmalarını istemiyoruz. Hem sosyal aktivite olarak hem sağlık açısından düşündüğümüzde onlara hem spor aktivitesi, hem voleybolun teknik ve teorik bütün yönleriyle verdiğimizi düşünüyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak sporun ve sporcunun her daim yanındayız” diye konuştu.

  “İleride voleybolcu olmak istiyorum”

  Voleybol kursuna gelen ve voleybol sporunu çok sevdiğini söyleyen Nehir Berber, “Çok güzel bir spor. Burada voleybol oynuyoruz, çalışıyoruz. Maçlara çıkacağız. Hocamızı da çok seviyoruz. İleride voleybolcu olmak istiyorum” dedi

  “Voleybol bence çok güzel bir spor dalı”

  Zeynep Özmutlu, kursta zamanının çok güzel geçtiğini anlatarak, “Burada egzersizler yapıyoruz. Voleybol hakkında bilgiler öğreniyoruz, çalışıyoruz. Voleybol bence çok güzel bir spor dalı. Ben Büyükşehir Belediyesi’ne çok uzun zamandır geliyorum. Çok küçükken Hakan Hoca ile başladım zaten. Kuzenimle birlikte geliyoruz” dedi.

  Tatile gitmektense voleybol kursuna gelmeyi tercih ettiğini söyleyen Özmutlu, “Çünkü burada arkadaşlarımla birlikte vakit geçiriyorum. Hem de voleybola daha fazla katkı sağlıyorum. Hocamı da seviyorum arkadaşlarımı da. Burası bence daha iyi” ifadelerine yer verdi.

  Elif Nur Uyduran ise “Çok eğlenceli geçiyor. Burası olmasaydı yazlıkta olacaktım ama burası benim için daha iyi. Arkadaşlarımla daha çok vakit geçiriyorum” dedi.