Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  SEÇER: “BİZİM REFERANSIMIZ ULU ÖNDERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK”

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 38. Mersin Olağan İl Kongresi’ne katıldı.

  Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongreye Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yanı sıra; CHP Grup Başkanı Özgür Özel, CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, CHP Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Parti Meclisi Üyesi Emre Yılmaz, CHP Parti Meclisi Üyesi Müslim Sarı, CHP Sivas Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ulaş Karasu, CHP Mersin Milletvekilleri Gülcan Kış, Hasan Ufuk Çakır ve Talat Dinçer, CHP Adana Milletvekilleri Burhanettin Bulut ile Ayhan Barut, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, Adana Barosu Başkanı Semih Gökayaz, Meclis üyeleri, siyasi partilerin il başkanları, CHP Mersin ilçe başkanları, geçmiş dönem milletvekilleri, geçmiş dönem il başkanları, STK temsilcileri, parti yöneticileri ve çok sayıda partili katılım sağladı.

  Başkan Vahap Seçer Yenişehir AKM’de “Geleceği Gençler Seçer, Yanındayız Vahap Seçer” sloganları ile coşkulu bir şekilde karşılandı. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Divan kuruldu. CHP Parti Meclisi Üyesi ve Divan Başkanı Müslim Sarı tarafından gündem maddeleri okundu.

  Seçer: “Bizim referansımız Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk”

  Başkan Vahap Seçer, kongrede yaptığı konuşmasında, CHP Grup Başkanı Özgür Özel’e çıktığı yolda başarılar dilerken, “Her birimizin başarısı hepimizin başarısıdır, her birimizin kazancı partimizin kazancıdır. Mücadelemiz bıkmadan, yorulmadan, usanmadan, asla ve kat’a moralimizi bozmadan, birbirimize düşmeden, ayrılmadan, ayrışmadan sonuna kadar devam edecek. Bizim referansımız Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk” dedi.

  “Bu seçimde çok konuşan değil, çok çalışan kazanacak”

  Mayıs ayında yapılan genel seçimlerde Mersin’de iyi bir sonuç alındığını vurgulayan Başkan Seçer, “Elbette ki bizim görevimiz daha iyisini aramak. Ama Türkiye koşullarını değerlendirdiğiniz zaman keşke sonuçlarda Mersin gibi olsaydı. Keşke ile değil de bunun çalışarak olması gerektiğini söyleyebiliriz. Gerçek budur, çalışmak, azmetmek, istikrarla bunu sürdürmek. Elbette ki parti tartışır, bunu kurultaylarda yapar. CHP etiğine yakışır, birbirimize saygı, sevgi çerçevesinde partinin tüzüğü de, programı da, söylemleri de, yönetim anlayışı da tartışılır ama belediye başkanınız olarak şunu söylemek isterim; bir taraftan tartışırken, görevimizi unutup da rehavete düşmemek lazım. 6 ay sonra seçim var. Bu seçimde çok konuşan değil, çok çalışan kazanacak” ifadelerini kullandı.

  “Bu seçim hizmet edenlerin seçimi olacak”

  Mersin’in Anamur’dan Tarsus’a, Mut’tan Çamlıyayla’ya kadar küçük bir Türkiye niteliğinde olduğuna da vurgu yapan Seçer, “Bu seçim mezhep, meşrep ayrımı yapmadan, sen yoksulsun, sen zenginsin, sen ihracatçısın, sen çiftçisin, sen işçisin, sen emeklisin, sen kadınsın, sen çocuksun, sen yaş almışsın ayrımı yapmadan hizmet edenlerin seçimi olacak. İdeolojik bir tartışma olmayacak” dedi.

  “Örgütlerimizin aktif olduğu bir ilçede ve ilde sonuçlar da değişir. Tıpkı Mersin’de olduğu gibi”

  Türkiye’de iktidar olmanın yolunun yerel seçimlerden geçtiğine dikkat çeken Seçer, “2019 Mart’ında halkımız bize yetki ve şans verdi ve belediye başkanı olduk. Yaptığımız hizmetlerde ayrım yapmadık. Bugüne kadar siyasi ve etnik nedenlerle gidilmemiş her mahalleye gittik. Çiftçisine destek olduk, hayvan verdik, makine verdik. Bizim partimiz CHP. Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Biz onun yolunda gidiyoruz ve gitmeye de devam edeceğiz” dedi. Türkiye’nin CHP’den beklentisi olduğunu belirten Seçer, genel ve yerel seçimlerde oy alabilmenin yolunun insanlara temas etmek olduğuna işaret ederek, parti örgütlerinin de bu konuda aktif olması gerektiğini söyledi. Seçer, “Örgütlerimizin aktif olduğu bir beldede, ilçede ve ilde sonuçlar da değişir. Tıpkı Mersin’de olduğu gibi” dedi.

  “Büyükşehir’i açık ara farkla alacağız”

  İl kongrelerinin ve CHP Kurultayı’nın tamamlanmasının ardından tüm partililerin yerel seçimlere odaklanması gerektiğini vurgulayan Seçer, şöyle devam etti: “Bundan sonra Mersine ve Mersin seçimlerine odaklanalım. Genel merkez Türkiye seçimlerine odaklanacak. Partimizin tüm Türkiye’de yerel yönetimlerde başarılı olması için çalışacağım. Ama bizim görev ve sorumluluk alanımız Mersin. Hep beraber en sade üyemizden adaylarımıza kadar çalışacağız. Büyükşehir’i açık ara farkla alacağız. Yaptığımız emeklerin, halka dokunuşumuzun, insanlara olan sevgimizin, saygımızın davranışımızın semeresini göreceğiz. Halk kendini yönetenden, kendinin kaynaklarıyla kendisine hakça hizmet etmesini bekler. Bizim yapacağımız sadece bu. Adaletli olacağız. Geliri hakça dağıtacağız. Mersin’de Büyükşehirde Anamur’dan Tarsus’a Mut’tan Çamlıyayla’ya kadar 13 ilçemizde partimiz iddia ortaya koyacak. Son seçimlerde partimiz bunu gösterdi. Hep beraber Mersin’de yeni bir iddia ortaya koyacağız. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi”

  Sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Seçer, kongrenin oldukça demokratik bir ortamda gerçekleştirildiğini belirterek, yeni yönetimin de örgütü 6 ay sonra yapılacak yerel seçimlere götüreceğini söyledi.

  “Çalışmalarımız seçimlerde çok farklı bir sonuç aldıracak, bunun tarihe not düşülmesini istiyorum”

  Mersin’in CHP’nin başarı sağladığı önemli kentlerden birisi olduğuna dikkat çeken Başkan Seçer, “Çünkü burada çalışan, başaran belediye var, belediyecilik anlayışı var. Halkla bütünleşen, partili-partisiz ayrımı yapmadan bunu gerçekleştiren, bizim parti programında yer alan sosyal demokrat belediyecilik anlayışını tam olarak da uygulayan bir Mersin modeli var. Bütün bunlar bize göreceksiniz seçimlerde çok farklı bir sonuç aldıracak. Bunu belediye başkanı olarak şimdiden söylüyorum, bunun tarihe not düşünmesini istiyorum. Hizmet yapıyorsan, elini tutuyorsan, sıcaklığını hissediyorsan, sevgi saygı hissediyorsan gerisi onun için teferruat. Bunu Mersin gösterecek. 31 Mart 2024’te gösterecek” diye konuştu.

  Özel: “Bundan sonraki hedefimiz Türkiye’de aldığımız sonuçların Mersin gibi olmasıdır”

  CHP Grup Başkanı Özgür Özel ise genel seçimlerde Mersin’in büyük bir başarı gösterdiğini belirterek, “Şüphesiz Mersin’in aldığı sonuç ve başarı hepimiz açısından takdire değer. Bundan sonraki hedefimiz de Türkiye’de aldığımız sonuçların Mersin gibi olmasıdır. Hep birlikte onun için çalışacağız” dedi. Özgür, CHP’yi Türkiye’deki diğer partilerden ayıran en önemli özelliğin partide demokrasinin hakim olması olduğunu vurgulayan Özel, “CHP’nin en önemli özelliği, genel başkanını çoklu yarışla seçebilen, genel başkanına rakip çıkabilen, kongre salonlarında genel başkanıyla yarışılabilen, tartışılabilen içeriğin konuşulabildiği ve daha sonra oradan güçlenerek çıkılabilen tek siyasi partidir. CHP’nin bu yarışma, itiraz, birlikte doğruyu arama kültürü, belki de biricik özelliği, partinin Türkiye’ye ve dünyaya alnını açık tutarak bakmasını sağlamaktadır. Buna katkı sağlayan herkese, Genel Başkanımızdan en yeni üyemize kadar minnetlerimi şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. CHP’nin bir baba ocağı olduğunu belirten Özel, “Bu evin tapusu bir kişiye aittir. O da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. CHP değişiyor, gelişiyor ve CHP bundan sonra da dimdik ayakta olacak” diye konuştu.

  Ömür: “CHP’yi, önce daha güçlü bir yerel iktidara ve sonra da genel iktidara taşıyacağız”

  CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür ise, “Geride bıraktığımız dönem olduğundan uzun sürdü, olağanüstü bir dönemdi. Pandemi ve deprem yaşadık. Zor bir genel seçim yaşadık. Genel seçim sürecini Mersin İl Örgütümüz başarıyla tamamladı. Partimize, şehrimize ve halkımızın geleceğine katkı sunduk. Geride bıraktığımız dönemde emeği geçen, görevi devraldığım benden önceki İl Başkanı Adil Aktay’a, il yönetim kuruluna, ilçe başkanları ve yönetimlerine, kadın ve gençlik kollarına, belediye başkanı ve meclis üyelerine, tüm mersin il örgütüne emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Siyasal yaşamımda her zaman birlikte olmak dileğiyle” dedi.

  Kongrenin başarıyla tamamlanmasının ardından CHP Mersin İl Örgütü’nün birlik ve beraberlik içerisinde mücadelesine devam edeceğini aktaran Ömür, “100 yıllık bir geçmişe sahip olmanın verdiği gurur ve sorumlulukla kongremizi geride bırakıp birlik ve beraberlik içinde yolumuza devam edeceğiz. CHP’yi, daha da güçlenmiş ve kenetlenmiş bir biçimde hep beraber daha ileriye, önce daha güçlü bir yerel iktidara ve sonra da genel iktidara taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

  Başarır: “Mersin’i tekrar ama büyük bir farkla kazanacağız”

  CHP Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Sayın Belediye Başkanım dedi ki; ‘Bir an önce Mersin’e, yerele, yerel seçimlere odaklanmalıyız.” Hiçbirinizin şüphesi olmasın. Mersin’i tekrar ama büyük bir farkla kazanacağız” dedi ve bir kurultay sürecine gittiklerini vurguladı. Kurultaylarda birden fazla aday olduğunu ifade eden Başarır, bunun partinin kalitesini ortaya koyduğunu ifade etti ve “Bunlar bizim partimizin demokrasiye, parti içi hukuka olan saygısının sonuçlarıdır” dedi.

  Başarır, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partide mücadele verdiklerini de kaydederek, “Biz her şeyden önce Mustafa Kemalciyiz. Onun kurduğu bu partide mücadele veriyoruz. O da her zaman daha fazla demokrasi, çok seslilik, çok partili hayata da bu yüzden geçti, partiyi bu yüzden kurdu. O yüzden birbirimize karşı hoşgörülü olmak zorundayız. Parti bölünür mü? Hayır. Bu parti kurucu liderini kaybetti bölünmedi. İsmet Paşa gitti bölünmedi. Bülent Ecevit gitti bölünmedi. Deniz Bey gitti bölünmedi. Çünkü biz kişiler değil, ilkelerin, altı okun, bir tarihin partisiyiz” ifadelerini kullandı. Yerel seçimlerin önemine de değinen Başarır, “Evet Mersin’de durum iyi. Mersin’de oylarımız iyi. Mersin’de milletvekili sayısı arttı. Bunu hep beraber yaptık ama Türkiye’nin her yeri Mersin değil maalesef. O yüzden evet ‘Mersin gibi olmalı’ sloganı güzel, doğru bir slogan. Korumamız gereken büyükşehirler var, almamız gereken büyükşehirler var. Mersin’de almamız gereken ilçeler var” dedi.

  Sarı: “Yerel seçimler bizim için en az genel seçimler kadar önemli”

  Yerel seçimlerin yaklaştığını ve parti içindeki tartışmaların yerel seçimlere zarar verilmeden yürütülmesi gerektiğini belirten CHP Parti Meclisi Üyesi ve Divan Başkanı Müslim Sarı, “Yerel seçimler bizim için en az genel seçimler kadar önemli ve ontolojik seçimlerdir. Elimizdeki belediyeleri korumak ve üzerine yeni belediyeler koymak zorundayız. Ama CHP’nin ihtiyaç duyduğu içerikli tartışmayı da bir yandan yürütmek zorundayız” dedi.

  Yılmaz: “Türkiye’yi Mersin gibi yapmalıyız”

  Parti Meclisi Üyesi Emre Yılmaz ise, genel seçimlerde CHP’nin Mersin’de aldığı başarıya dikkat çekerek, “Mersin’de 14 Mayıs’ta 5 milletvekili çıkardık. 385 bin oy aldık. Genel Merkezimize de yüzde 60 civarında bir oyla destek olduk. Bugün de ülke nüfusumuzun yarısından fazlasını taşıyan belediye başkanlarımıza sımsıkı bağlanıp Mersin’i yeniden kazanmamız lazım. Her yeri Mersin gibi yapmalıyız, Türkiye’yi Mersin gibi yapmalıyız” dedi.

  Kış: “Yeniden büyükşehirde ve 13 ilçemizde CHP’nin bayrağını dalgalandırmak önümüzdeki en büyük sorumluluktur”

  CHP’nin genel seçimlerde Mersin’de elde ettiği başarıda Başkan Seçer’in ve gerçekleştirdiği hizmetlerin önemine dikkat çeken CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış ise, “Hepimizin bildiği gibi bu parlak sonuç asla tesadüf değil. Bu mücadelemizin asıl hedefine ulaşması, milletvekili sayımızın 3’ten 5’e çıkması, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 60’ın üzerinde oy almasının en önemli kriterlerinden biri de Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’dir. Bize düşen değerli başkanımızın arkasında durmak ve genel seçimlerde aldığımız başarının üzerine koyarak yeniden büyükşehirde ve 13 ilçemizde CHP’nin bayrağını dalgalandırmak önümüzdeki en büyük sorumluluktur aslında. Çünkü partimiz ve Mersin bunu hak ediyor” dedi.

  Dinçer: “Mersin Türkiye’de örnek”

  CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer de, Mersin’in Türkiye’ye örnek olduğunu vurgulayarak, “Mersin’de Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere CHP’li belediyeler o kadar güzel hizmet veriyor ki. Bu seçimlerde her yöreye gittik, en küçük köye kadar ulaştık. Hepsinde de belediyelerimizin izini bulduk. Şu an CHP’de genel olarak baktığımızda Mersin Türkiye’de örnek. Bunu daha yükseklere çekmek zorundayız.” dedi. Türkiye’nin CHP’ye her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Dinçer, “O yüzden çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız. Önemli olan halkın umudu olabilmek, halka umut verebilmek. Halkın bizden beklentileri yüksek ve bu beklentiye cevap verebilecek bir şekilde yola devam etmemiz lazım” diye konuştu.

  CHP Mersin Milletvekili Hasan Ufuk Çakır ise, “‘Gidin Bulgar Bozoğlan’da Yörük tarlalarının tepesinde bir duman tütüyorsa, hala bir umut var’ demiş Büyük Önder Atatürk. Lafı evirip çevirmek benim şahsiyetime yakışmaz. Ben bu seçimde 5. sıradan milletvekili adayı oldum. Çok gürültülü bir zamandı. Hakkımda söylenmedik, ağza alınmadık ifadeler kalmadı. Ama onun cevabını büyük Mersin Yörükleri bağıra bağıra verdi” dedi.

  Kırılmaz: “CHP, küllerinden yeniden doğan Anadolu’nun partisidir”

  CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz da parti üyelerine seslenerek, “CHP; Kurtuluş Savaşı’nda on beş yaşında canını seve seve veren gençlerin partisidir. Bu parti, ölü toprağını üstünden atıp küllerinden yeniden doğan Anadolu halkının partisidir. CHP; bilimin, felsefenin, sanatın ve sanatçının partisidir. Teğmen Kubilay’ın, Sütçü İmam’ın, Salih Bozok’un partisidir. En önemlisi CHP; Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisidir. Türkiye’nin parlayan yıldızı Mersin gibi olalım. Mersin’i yöneten lider gibi olalım. Biz inanıyoruz, siz de inanın; CHP gençliği bu ülkeyi her türlü kötülükten kurtaracak” dedi.

  Genç: “CHP’li belediyelerin çalışmalarından dolayı bizim yüzümüze kapatılan kapılar sevgiyle açıldı”

  CHP Kadın Kolları Mersin İl Başkanı Gülşah Yıldırım Genç ise, genel seçimlerde Mersin’in büyük bir başarı elde ettiğini ve bu başarının tüm partililere ait olduğunu belirterek, partililerin çalışmalarda önünü açanın ise 13 ilçede başarılı çalışmalar yapan ve her yere hizmet götürenin Başkan Vahap Seçer olduğunu söyledi. Genç, “Bir dönem bize kapılar kapandı, broşürler atıldı, hakaretler edildi. CHP’li belediyelerin ‘Sen kadınsın, erkeksin, bana oy verdin, vermedin’ demeden yaptığı kıymetli çalışmalarından dolayı bizim yüzümüze kapatılan kapılar sevgiyle açıldı” ifadelerini kullandı.

  Çamak: “Laik Cumhuriyet’i yaşatmak isteyenlerin en ufak beldeden en büyük kente kadar güçlenmesi gerek”

  Partinin belirleyeceği stratejilerin 31 Mart 2024 yerel seçimleri için son derece önemli olduğunu belirten 25 ve 26. Dönem CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak ise, “Yerel seçimlere gidiyoruz. CHP’de değişim ne kadar önemli ise 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler de o derece önemli ve yaşamsaldır. Aldığımız belediyelerden daha fazlasını almak için stratejiler geliştirmemiz ve birlik olmamız gerekir. 31 Mart’ta yeni bir olumsuz çıkış yaşanmaması için, aydınlanmadan yana olanların, laik Cumhuriyet’i yaşatmak isteyenlerin en ufak beldeden en büyük kente kadar güçlenmesi gerek” dedi.