‘ULUSLARARASI AKDENİZ SU SPORLARI FESTİVALİNE TÜM MERSİNLİLERİ BEKLİYORUZ’

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, tüm Mersinlileri ve hafta sonu yolu Mersin’e düşecek bütün vatandaşları, Mersin Millet Bahçesi sahil etabında ilk kez düzenlenecek; 11 Kasım Cumartesi günü başlayıp 12 Kasım Pazar günü sona erecek olan “Uluslararası Akdeniz Su Sporları Festivalini” izlemeye davet etti.

Akdeniz Belediye Meclisi, Kasım ayı ikinci birleşim, birinci oturumunu M. Mustafa Gültak Başkanlığı’nda gerçekleştirdi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlaya toplantıda bir önceki birleşim tutanak özetleri oybirliği ile kabul edildi. Kurtuluş Savaşı’nın Mimarı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85’inci yıldönümü dolayısıyla açıklama yapan Başkan Gültak, “Bir asrı geride bırakan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılında; Gazi Mustafa Kemal’i ve ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyeti anlamak, yüceltmek ve gelecek nesillere en güçlü şekilde teslim etmek bizlere düşen en asil, en büyük büyük görevdir. Daha nice bin yıllar yaşayacak Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve Kahraman Silah Arkadaşlarına, aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize, istiklal mücadelemizin kahramanlarına minnetlerimi sunuyorum” dedi.

“Festivale, yerli ve
yabancı 500 sporcu
katılacak”

Başkan Gültak, konuşmasının devamında Millet Bahçesi sahil etabında yarın başlayacak olan ve kentte ilk kez organize edilen Uluslararası Akdeniz Su Sporları Festivali’ne de Mersinlileri davet etti. Başkan Gültak;” Millet Bahçesi sahil etabında yani eski lunapark alanında bu hafta sonu gerçekleşecek uluslararası nitelikteki festivale, yurtdışından 200; yurtiçinden 300 olmak üzere toplamda 500 sporcu katılacak. Mersin’in ve Akdeniz’in marka değerinin yükselmesini sağlayacak birinci sınıf ve A kalite bir festivali ilk kez kentimizde gerçekleştirmiş olacağız” diye konuştu.

“Bu hafta sonu
kimseye randevu
vermeyin”

Etkinliğin içeriği hakkında da bir takım bilgiler veren Başkan Gültak, “Su sporları festivalimiz kapsamında yelken yarışları, su kayağı, helikopter, plaj voleybolu ve futbolu, can kurtarma, çim hokeyi ve kaykay gibi 13 farklı dalda çekişmeli yarışmalar organize edilecek. Mersinli hemşerilerimize çağrım şudur; Bu hafta sonu kimseye randevu vermeyin! Birbirinden heyecanlı yarışma ve etkinlikler, su, plaj ve kara sporları ile gösterilerin yer alacağı festivalimize herkesi davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Mersin Uluslararası
Tiyatro Festivaline
75 bin TL destek

Akdeniz Belediyesi tarafından, 25 Kasım–3 Aralık 2023 tarihlerinde yapılacak 7’nci Mersin Uluslararası Tiyatro Festivali’ne; KDV dâhil 75 bin TL maddi destek sağlanması ile ilgili teklif de üyelerin oybirliği ile Meclis toplantısında kabul edildi.
Akdeniz Belediye Meclisi’nin bir sonraki toplantısı 4 Aralık 2023 tarihinde saat 10:00’da yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir