Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  TÜİOSB VE AKYÜREK BALTA, FARK YARATIYOR!

  TÜİOSB Yönetim Kurulu Başkanı,

  TÜİOSB Yönetim Kurulu Başkanı, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Gül Akyürek Balta, BUİKAD’ın geleneksel olarak düzenlediği “Yılın Başarılı Kadınları” ödül töreninde “Yılın Fark Yaratan Kadını” ödülüne layık görüldü.

  Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 15’incisi düzenlenen ‘Yılın Başarılı Kadınları’ ödül töreni Cumhuriyet’in 100. Yılı özel teması ile gerçekleştirildi.

  Mersin Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) Yönetim Kurulu Başkanı, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Üyesi olan Gül Akyürek Balta’ya ödülünü Yıldırım Belediye Başkan Vekili Selim Yolgeçen takdim etti.

  Misyonu; kadın sanayici sayısını artırmak…

  Akyürek Balta, bu ödüle; Türkiye’nin yeşil doğan ilk OSB’si olan TÜİOSB’de yürüttüğü projeler ve Türkiye’de kadın sanayici sayısının artırılmasına yönelik çalışmaları nedeniyle layık görüldü.

  TÜİOSB, Türkiye’nin tamamı ihracatçılardan oluşan ve ikiz dönüşümü gerçekleştiren bir organize sanayi bölgesi olarak çalışmalarını sürdürürken, bu çalışmalarının çoğunda, kadınlara öncelik vererek, onların iş yaşamında daha fazla var olması için projeler yürütüyor.

  BUİKAD Ödülleri
  “İş Kadını İle Güçlü Bir Türkiye’ye Ulaşmak” vizyonu ile yola çıkan BUİKAD, Türk Kadınının iş yaşamındaki yerini güçlendirmek için gerçekleştirdiği faaliyetlerini, 2008 yılından bu yana 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftasında “İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri” töreni ile destekliyor. Teknoloji, bilim, sanayi, sağlık, ekonomi, sanat, spor gibi iş ve sosyal yaşamın her alanında hizmet ve eserleriyle önemli katkılarda bulunan kadınları, ayrıca toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için çalışmalar yapan kurum ve kuruluşları ödüllendiriyor.

  Ödül konuşmaları

  Bu yıl ki ödül töreninin açılışında konuşan BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şeyda Şençayır, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma hedefine kadınlar olmadan varılamayacağına vurgu yaparak, “Bu gerçek yüz yıl önce olduğu gibi bugün de ortada. Nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınların enerjisini, potansiyelini ve dinamizmini hayata geçirmeden, Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması, sürdürülebilir bir kalkınmayla müreffeh bir ülke olması mümkün değildir. Ancak, bugün ülkemizde kadının ekonomik ve toplumsal yaşamda hak ettiği yeri aldığını söylemek ne yazık ki mümkün değil. Sadece kadın girişimciliğinde ve istihdamında değil, hayatın her alanında kadınların erkeklerle eşit koşullarda ve eşit sayılarda yer alamadığını biliyoruz. Cinsiyet ve fırsat eşitliğinin olmadığı bir ortamda, kadınların potansiyelinden tam olarak yararlanmak mümkün değil. Dolayısıyla bu koşullarda sürdürülebilir ekonomik kalkınma sağlamak, ekonomik refah içinde yaşamayı beklemek hayalden öteye gidemez” dedi.

  Programda konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise organizasyona destek vermekten gurur ve mutluluk duyduklarını belirterek, kadınların toplumdaki ve iş yaşamındaki yerlerini güçlendirmek için çeşitli proje ve çalışmalara imza attıklarını ifade etti.

  Ödül alanlar

  Programda Akyürek Balta ile birlikte diğer ödül alan isimler şöyle oldu:

  Bilim’de Kadın ödülü; Müjgan Çetin,
  Spor’da Kadın ödülü; Filenin Sultanları adına Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Yılmaz,
  Akademide Kadın ödülü; BUÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Coşkun,
  Sanatta Kadın ödülü; Tiyatro Sanatçısı Arzu Tan Bayraktutan,
  BUİKAD Özel ödülü; Zeyniler Çalıkuşu Kooperatifi,
  Yılın En Başarılı İş Kadını ödülü; Gedik Holding YKB Hülya Gedik,
  Yılın En Başarılı Kadın Yönetici ödülü; Oyak Renault Tedarik Zinciri Yöneticisi Sibel Bayat,
  Yılın Kadını Destekleyen Şirketi ödülü; Rudolf Duraner Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Çağan,
  Yılın En Başarılı Girişimci İş Kadını ödülü; Özmetal Plastik YKB Pınar Özkeserli,
  Bursa Yılın En Başarılı İş Kadını ödülü; Umdasch Madosan YKB Sevgi Saygın.