Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İKLİM EĞİTİMİ VE DİYALOĞU GÜÇLENDİRME PROJESİ’NİN 2. ADIMI ATILDI

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ile

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Almanya’nın Oberhausen Belediyesi arasında imzalanan ve açılış toplantısı geçtiğimiz Şubat ayında Mersin’de yapılan ‘İklim Eğitimi ve İklim Diyaloğu Güçlendirme Projesi’nin ikinci adımı, Oberhausen’a yapılan teknik gezi ile gerçekleştirildi. Büyükşehir ekipleri, Oberhausen Gündem Ofisi ve GMVA Atık Yakma Tesisi’nde incelemelerde bulundu. Büyükşehir ekibi program kapsamında, Bahnhofstraße Projesi ‘LEALI’ hakkında bilgi alırken; iklim, çevre, atık yönetimi ve sürdürülebilirlik konusunda önemli kazanımların edinildiği ve iş birliğinin güçlendirildiği gezi sonunda, projeye dair atılacak yeni adımlar da konuşuldu.

  Mersin Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi; iklim değişikliği, çevre, atık yönetimi ve sürdürülebilirlik konusundaki çalışmalarını uluslararası boyutta imzaladığı projelerle devam ettiriyor. O projelerden biri olan ve geçtiğimiz Şubat ayında açılış toplantısı Mersin’de yapılan ‘İklim Eğitimi ve İklim Diyaloğu Güçlendirme Projesi’ kapsamında Büyükşehir ekipleri, Almanya’nın Oberhausen şehrine teknik gezi düzenledi.

  Kardeş şehir Almanya’nın Oberhausen kentine düzenlenen teknik geziye Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza Özdemir, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanı Dr. Kemal Zorlu, İklim ve Çevre Bilim Merkezi Şube Müdürü Onur Sevin, İklim ve Çevre Bilim Merkezi Şefi ve Kimya Mühendisi Özge Karaer, Proje Sorunlusu ve Çevre Mühendisi Şeyda Töp ile Proje Sorumlusu Cansu Nisa Özgökçeler katıldı.

  Atık yönetimi ve yeşillendirme konusunda önemli bilgiler edinildi

  Yürütülen proje kapsamında yapılan teknik gezide ekip, Oberhausen Gündem Ofisi ve GMVA Atık Yakma Tesisi’nde incelemelerde bulundu. Atık Yakma Tesisi’nde atık ayrıştırma süreçlerine dair detaylı bilgi alan ekip, saha dışındaki dış cephe yeşillendirme projesini de inceledi. Ekip, Bahnhofstraße Projesi ile çevre ve iklim eğitimi için hayata geçirilen ‘LEALI’ projesi hakkında da bilgi aldı.

  Fraunhofer Enstitüsü iş birliğiyle düzenlenen çalıştaya da katılarak, Klimaneutrales Oberhausen STK ağı ile şehir ve STK’lar arasındaki işbirliği konusunda fikir alışverişinde bulunan ekip, Rathaus Oberhausen Meclis Odası’nda iş birliği için imzaları da atarak projeyi resmileştirdi. İklim, çevre, atık yönetimi ve sürdürülebilirlik konusunda önemli kazanımların edinildiği ve iş birliğinin güçlendirildiği gezi sonunda, projeye dair atılacak yeni adımlar da konuşuldu.

  ‘İklim Eğitimi ve İklim Diyaloğu Güçlendirme Projesi’ nedir?

  ‘İklim Eğitimi ve İklim Diyaloğu Güçlendirme Projesi’; Mersin ve Oberhausen kardeş belediyeleri arasında iklim iletişiminin geliştirilmesi ve iklim eğitimi hizmetlerinin iyileştirilmesi için tecrübe paylaşımlarının yapıldığı bir proje.